Zpráva z Tropicals Island

Dne 20. 10. 2019 jsme pořádali zájezd do Tropical Islands.

Hala leží v Německu kousek od Berlína a je největší volně stojící halou bez podpěr v Evropě. Má rozměry 320 x 210 metrů a výšku 107 metrů. Její rozloha 66 tisíc metrů čtverečních odpovídá 8 fotbalovým hřištím. Na výšku by se do ní vešla Socha Svobody.

Hala byla původně navržena pro výrobu vzducholodí, které by dopravovaly obří náklady na málo přístupná místa. Společnost ale zkrachovala, v roce 2003 ji koupil jiný investor, který ji přebudovat na Tropical Islands.

Účastníci našeho zájezdu si užívali tropický ráj uprostřed Evropy. Srdcem celého Tropical Islands je tropický prales s vodopády, lagunou a 200 m dlouhou písečnou pláži, která nabízela odpočinek pod palmami. Koupali se v tropickém moři s teplotou vody 28°C. A ti, kteří mají raději větší teplíčko, si lebedili v Laguně Bali s vodopádem a deštným pralesem, kde byla teplota vody 32°C. Děti se zase vydováděly v Tropico clubu s brouzdalištěm, dětskými tobogány, prolézačkou, lego kostičky, autíčky a dalšími atrakcemi. Jelikož přálo počasí, mohli si užívat i sluníčka u venkovních bazénu s tobogány, s teplotou vody 30°C.

Cena zahrnovala i vstup na nejvyšší tobogán v Německu - 27 metrů vysokou věž se čtyřmi různými tobogány, které jsou označeny podle náročnosti od pohodových až po „turbo“, kde je možné dosáhnout rychlost až 70 km/h.

Nároční zájemci si mohli připlatit výlet balonem, minigolf, anebo zakoupit speciální vstupenku pro vstup do „Tropical Saun a SPA zóny“, které nabízejí několik různých saun, např. Kamennou saunu, Solnou jeskyni nebo saunu v korunách stromů, parní lázně, masáže apod.

Komu se již nelíbilo ve vodě, a měl málo adrenalinu, využil procházku džunglí přes lanový most a tunel až k výtahu, který zájemce zavezl 20 metrů vysoko a cestou s nimi párkrát strašidelně zaškubal. Pro uklidnění se mohli projít tropickým pralesem, ve kterém lze využít i komentovanou kilometr dlouhou naučnou stezku.

K úplně spokojenosti sloužily chýše z oblasti Bali, Samoa, Thajska či Bornea, ve kterých si všichni mohli naplnit bříška.

Do Prahy se všichni výletníci vrátili spokojení a příjemně odpočatí.

Aktuality

14. září 2020 ZIMNÍ POBYTY - členové naší OO se mohou hlásit od 5.10., od 19.10.2020 i ostatní zájemci. Podrobné informace budou dodány na naše stránky. Nabídku si lze vytisknout na stránkách "Ceník a termíny zimní sezona".

10. září 2020 Jednání ZV se uskuteční 29.9.2020 ve 13 hodin ve Vozovně Žížkov

7. září 2020 Muzikál WE WILL ROCK YOU se uskuteční 17. 4. 2021. Vstupenky zůstavají v platnosti.

ZOOS DP-ED