Zpráva z Tropicals Island

Dne 20. 10. 2019 jsme pořádali zájezd do Tropical Islands.

Hala leží v Německu kousek od Berlína a je největší volně stojící halou bez podpěr v Evropě. Má rozměry 320 x 210 metrů a výšku 107 metrů. Její rozloha 66 tisíc metrů čtverečních odpovídá 8 fotbalovým hřištím. Na výšku by se do ní vešla Socha Svobody.

Hala byla původně navržena pro výrobu vzducholodí, které by dopravovaly obří náklady na málo přístupná místa. Společnost ale zkrachovala, v roce 2003 ji koupil jiný investor, který ji přebudovat na Tropical Islands.

Účastníci našeho zájezdu si užívali tropický ráj uprostřed Evropy. Srdcem celého Tropical Islands je tropický prales s vodopády, lagunou a 200 m dlouhou písečnou pláži, která nabízela odpočinek pod palmami. Koupali se v tropickém moři s teplotou vody 28°C. A ti, kteří mají raději větší teplíčko, si lebedili v Laguně Bali s vodopádem a deštným pralesem, kde byla teplota vody 32°C. Děti se zase vydováděly v Tropico clubu s brouzdalištěm, dětskými tobogány, prolézačkou, lego kostičky, autíčky a dalšími atrakcemi. Jelikož přálo počasí, mohli si užívat i sluníčka u venkovních bazénu s tobogány, s teplotou vody 30°C.

Cena zahrnovala i vstup na nejvyšší tobogán v Německu - 27 metrů vysokou věž se čtyřmi různými tobogány, které jsou označeny podle náročnosti od pohodových až po „turbo“, kde je možné dosáhnout rychlost až 70 km/h.

Nároční zájemci si mohli připlatit výlet balonem, minigolf, anebo zakoupit speciální vstupenku pro vstup do „Tropical Saun a SPA zóny“, které nabízejí několik různých saun, např. Kamennou saunu, Solnou jeskyni nebo saunu v korunách stromů, parní lázně, masáže apod.

Komu se již nelíbilo ve vodě, a měl málo adrenalinu, využil procházku džunglí přes lanový most a tunel až k výtahu, který zájemce zavezl 20 metrů vysoko a cestou s nimi párkrát strašidelně zaškubal. Pro uklidnění se mohli projít tropickým pralesem, ve kterém lze využít i komentovanou kilometr dlouhou naučnou stezku.

K úplně spokojenosti sloužily chýše z oblasti Bali, Samoa, Thajska či Bornea, ve kterých si všichni mohli naplnit bříška.

Do Prahy se všichni výletníci vrátili spokojení a příjemně odpočatí.

Aktuality

4. března 2024 Velikonoční pobyt na chatě Rustonka lze objednat na tel.: 735 704 479/22 307

4. března 2024 Pobyty na chatě Rustonka - letní sezona 2024 - lze objednat na telefonním čísle: 22 307/735 704 479

18. února 2024 Jednání ZV se bude konat 12.3.2024

ZOOS DP-ED